OKYAY UN SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 Okyay  Un  Fabrikası  1995  yılının  Ağustos  ayında  45.000  metrekare  toplam  alan  10.000  metrekare   kapalı  alan  üzerine  kurulmuştur. 
 Üretimine  Tip-2  cins  un  ve  kepek  ile  başlayan  işletmemiz   şu  anda   Ekmeklik unlardan  Tip-1  (Çift-Ok),  Tip-2 (Tek-Ok), Tip-4   ve   Özel Amaçlı  unlardan  Pidelik, Simitlik, Lavaşlık,  Uğralık,   Pastalık- Böreklik ,   Yufkalık   un  üretmekte  ve müşterilerinin  hizmetine  sunmaktadır. Son olarak  Tam Buğday Unu üretimine de başlanmıştır.
 50kg ve 25kg  çuval  gibi  unlu mamul üreticilerine  yönelik ambalajların  yanısıra , son tüketiciye yönelik 10kg, 5kg  çuval  ve  5kg-1kg lik   paket ambalajlarla,  pazarda iyi bir konum ve kalite ile özdeşleşen bir  tanınmışlık  yakalanmıştır.

 Öncelikle, iç piyasadaki talebi karşılamaya odaklanan firmamız, ağırlıkla Çukurova bölgesi ve kısmen İç-Anadolu pazarına yönelmiştir.

 Firmamız, daha verimli üretim, otomasyon ve etkin maliyet yönetimiyle kapasitesini her geçen gün arttırmaktadır. Üretim tek vardiyada (8 saatte) 50 ton kapasite ile gerçekleşirken yapılan değişiklikler sonucu 8 saatte 65 ton kapasiteye ulaşmıştır.

 Ayrıca  ikinci  ünitenin  kurulması  sırasında  makinelerin  yerleştirilmesi  için  yer hazır durumdadır. Kuruluş  sırasında  var  olan  4  adet  kapalı yatay  buğday  deposuna ilaveten  5  adet  açık  yatay  buğday  deposu daha  ilave  edilmiştir.
 Sonraki  yıllar  içerisinde,  her biri  yaklaşık  2000-2500 ton kapasiteli   16  adet  çelik silo daha  ilave edilmiştir.  Bu  bağlamda  en kaliteli ürünleri  istendiği ölçüde temin etme, stoklama  ve   yıl  boyu  kalite kaybı  yaşamadan uygun koşullarda  depolama imkanı olmuştur.

 Firmamız   buğday  unu üretimi  haricinde,   tahıl  ticareti (mısır, arpa, soya, vb…)  ve gübre  ticareti ‘de yapmaktadır.
 Kuruluşundan bu yana sürekli gelişme  halinde olan işletmemizin hedefi, bu gelişmeyi sürekli hale getirerek ülkemizin en kaliteli unlarını üreten, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan, standartlara ve müşterinin isteklerine cevap verecek çeşitlilik ve kalitede üretim yapan bir işletme olarak hizmet vermektir.

 Firmamız,bu anlayışın tamamlayıcısı niteliğinde olan TSE  uygunluk ve ISO 9001 kalite yönetim sistemi standartlarına uygunluk  belgeleri sahibidir.

 Kalite kontrol edilmez üretilir anlayışıyla üretimimizi en uygun hale getirmek, bunun için gerekli en uygun hammaddeyi temin  etmek, üretimin etkili denetimiyle üretim sırasında oluşabilecek ve kalitemizi olumsuz etkileyebilecek arızalar  ürün müşteriye ulaşmadan tespit  ederek olumsuzluğun müşteriye yansımasını engellemek ve olası bir sorun durumunda  aynı sorunun tekrar yaşanmasını engelleyecek  tedbirleri almak öncelikli kalite felsefemizdir.

Bilgi Toplum Hizmetleri
Şirket Bilgileri
Şirket Türü : A.Ş.
Ticaret Ünvanı : Okyay Un Sanayi ve Tic. A.Ş.
Adres : Şahin Mah. 32112 Sk. No:1/A Tarsus/Mersin
 
İletişim Bilgileri
Telefon : 0324 616 24 81
Fax : 0324 616 24 80
İnternet Adresi : www.okyayun.com.tr
Vergi Dairesi : Kızılmurat V.D
Vergi Dairesi No : 815 003 774
Oda Sicil No : 5670
Ticaret Sicil No : 2614
 
  Yönetim Kurulu Üyeleri
Yönetim Kurulu Başkanı : Metin OKYAY
Yönetim Kurulu Üyesi
: Ahmet OKYAY
Yönetim Kurulu Üyesi
: İsmail BATMAZ
Genel Müdür Yardımcısı : Alper Melih OKYAY
 
 Belgelerimiz:
    ISO 9001 RİNA
    ISO 9001 IQNET
    TİCARET SİCİL BELGESİ

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.